BİLİM SANAT EDEBİYAT DERNEĞİ KURULDU

  • Paylaş:
post-title

BİLİM SANAT EDEBİYAT DERNEĞİ KURULDU

Bilim, sanat ve edebiyat alanında katkı sunanları aynı çatı altında toplamayı amaçlayan dernek, 20 Mart’ta Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde sivil toplum örgütlerinin katılacağı bir törenle kuruluşunu ilan edecek.

“Bilim Sanat Edebiyat Derneği” (BİSED) kuruldu. Tüm ülkede örgütlenecek olan derneğin merkezi Ankara olacak. Derneğin, özgün yaratıcılık ediminde bulunan insanları bir araya getirme, zorluklara karşı dayanışmayı sağlama ve üretici etkinlikleri gerçekleştirme amacıyla kurulduğu açıklandı.

Bilim, sanat ve edebiyat alanında katkı sunanları aynı çatı altında toplamayı amaçlayan dernek, 20 Mart’ta Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde sivil toplum örgütlerinin katılacağı bir törenle kuruluşunu ilan edecek. Çeşitli etkinliklerin yapılacağı törende dernek kuruluş bildirisini ilk kez kamuoyuna açıklayacak. Dernek, bu bildirinin okunmasından sonra üye alımına başlanacağını duyurdu.

Çok sayıda bilim adamı, sanatçı, yazar ve şairin desteklediği derneğin kurucu üyeleri Ahmet Telli, Adnan Gerger, Cengiz Kaplan, Cevahir Bedel, Gül Meriç Çoşkun, Nevin Koçoğlu, Sema Güler’den oluşuyor.

 

 

 

Resimler
E-Bülten

Bültenimize abone olun ve en yeni güncellemelerimizi doğrudan gelen kutunuza alın.

Yorum Bırakın