TOKSİK FRAGMANLAR 1 / Bora Ercan

  • Paylaş:
post-title

Bora Ercan

TOKSİK FRAGMANLAR 1 

1.

A: Bacağına sıktım, sürüye sürüye gitti,

B: Peki neden sıktın, kurşuna yazık olmadı mı?

A: Ot satmayı bıraktı, başka şeyler satmaya başladı, hak etti yani, polise de gidemez zaten.

B: Sen de alıyordun ondan.

A: Evet, ama artık indirim yapmıyor.

2.

De Te Fabula Narratur: Anlatılan senin hikayendir, başkasının hikayesi gibi dinleme.

3.

Köprünün aynı yerinden atlayarak intihar etmeye çalışan iki kişi arasında çıkan kavgada biri diğerini köprüden atarak ölüme sebebiyet verdi. Sanık mahkemede, sayın hâkim ölmek ya da öldürmek istiyordu, gözlerinden anladım, ben de ona yardımcı oldum, zira ben onu atmasam o beni atacaktı, dedi. Hâkim, sen ölmek istemiyor muydun dedi, istiyordum ama o bana saldırdı, hem belki de atlasam bile ölmeyebilirdim, dedi. Hâkim hafifletici nedenden dolayı sanığa beraat verdi.

Ertesi gün kıyıya vurmuş bir cesedin yapılan incelemeler sonucu o davaya bakan hâkim olduğu anlaşıldı.

4.

Tanrı sanrıdır. Sanrı, sanı. Öyleyse, Tanrı sanıdır. Tersi her zaman doğru değildir. Ah Aristoteles, senden ne zaman kurtulacağız?

5.

Ticaret odasına kaydımı yaptırırken iş koluma dair bir kod bulunamadı. Çağrışım Merkezi açıyorum. İsteyene istediğini ücreti mukabilinde çağrıştırmak iş tanımım. Tarife değişken. Fakat şimdilik çağrı merkezlerine yancı olarak yazdılar. Vergisini verdikten, aidatını ödedikten sonra gökyüzündeki bulutları bile satabileceğimi, kiralayabileceğimi söyledi Ticaret Odası çalışanı.

6.

Suç tasarım merkezleri devlete verdikleri vergilerle, yaptırdıkları okullar ve hastanelerle toplumun gözbebekleri. Onlara da bir yer bulunamadığı için kayıtları kuaförler odasına yapılmış.

7.

İki kaşım arasındaki üçüncü gözüm için muayeneye gittim. Doktor içe bakmam konusunda hipermetrop olduğuma karar verdi. Eski ben’i iyi görüyormuşum ama yeni ben’de sorun varmış, biraz da astigmat çıktı, ameliyatlık bir durum yokmuş, lens takmam gerekmiş. Masrafları sağlık sigortası henüz karşılamıyormuş.

8.

Ayna nöronlarım çatladı, sırları döküldü, artık ne empati ne sempati varsa yoksa antipati.

9.

Japonya’ya, Vietnam’a kadar bomba atan ABD’nin ‘savunma bakanlığı’nın olmasını bu ömrümde anlayamayacağım (saldırı bakanlığı olsa anlardım) ve tabii kızım sana söylüyorum gelinim sen anla ne güzel bir laftır…

10.

Oligarklar holigarktır. Holigarkları holiganlar besler. Oligarkların doyma noktaları yoktur. Şişerler ve patlayarak ölürler.

11.

Kimsesizler mezarlığı diye bir yerin olması garip değil de bunun ne olduğunu sormak mı garip! Kimsesizler krematoryumu var mı mesela… Aile mezarlığı mı dediniz? VİP mezarlık yani, mesela cehennemin en serin yeri, torpillilere… Ölümden sonrasında da eşitliği savunuyorum.

12.

Toksik şirketler detoks merkezlerinden sponsorluk alıyor mu?

13.

Bu kadar toksin tek dozda yeter…

 

 

 

 

  

Resimler
E-Bülten

Bültenimize abone olun ve en yeni güncellemelerimizi doğrudan gelen kutunuza alın.

Yorum Bırakın